Barion Pixel

A mézes masszázs – A nagy masszázsválasztó 12. rész

Te melyik csoportba tartozol? Szereted a mézet, vagy nem rajongsz érte túlságosan? Esetleg még allergiás is vagy rá? Akkor a mézes masszázs nem a te műfajod.

Egy női terapeuta mézet csorgat egy üveg tálkából a vendég hátára.
A mézes masszázs legáltalánosabb alkalmazási területe a hát.

Azok számára azonban, akik rajongói ennek az aranysárga, folyékony csodának, csak ajánlani tudjuk, hogy a mézzel ne csupán ételek és folyadékok révén kerüljenek kapcsolatba, hanem próbálják ki a mézes masszázst!
Ugyanis, ahogyan a méz belsőleg számtalan jótékony hatással rendelkezik, úgy a külsődleges használata is csodákra képes.

A mézes masszázs gyökerei

Egy női terapeuta mézet csorgat egy üveg tálkából a vendég hátára. Távolabbi kép.
A masszázs során alkalmazott technológia teljes mértékben eltér a többi, hagyományosnak tekinthető masszázsformáétól.

Amikor a mézes masszázsról beszélünk, szinte minden esetben felvetődik két ősi kultúra, az orosz és a tibeti. Nem véletlenül, hiszen e kettő őrizte meg leginkább a mézes masszázs hagyományát, és alkalmazta előszeretettel gyógyító technikái között.

A mézes masszázs technikája

A mézes masszázs alkalmával a masszőr teljesen más technikát alkalmaz, mint azt a hagyományosabbnak tekinthető masszázsok esetében megszoktunk. Nincs gyúró, simító mozdulat. Ennek a masszázsnak a lényege egy speciális vákuumhatás elérése, melyet úgy idéznek elő, hogy a mézzel lekent felületre a masszőr erősen rányomja a tenyerét, majd a kezeit megemelve a vákuumhatás miatt szinte elemeli a bőrt. Ennek a mozdulatnak az ismételgetésével megnövekszik a véráramlás, vérbőség alakul ki, a pórusok kitágulnak, és a méz értékes hatóanyagai így sokkal mélyebbre képesek behatolni a rétegekbe. A méz hatóanyagai feloldják a méreganyagokat, a vákuumhatás pedig segíti azok eltávozását. Nem csoda hát, hogy ennek a masszázsfajtának rendkívül intenzív méregtelenítő hatása van. A kezelés alkalmával a méz színe is teljesen megváltozik, melyet aztán letörölnek, és kezdődik elölről a folyamat egy új adag mézzel.

A mézes masszázs remek kiegészítője lehet az aromaterápiának is.

A mézes masszázs ereje az intenzív méregtelenítésben rejlik

A mézes masszázs elsődleges szerepe tehát a nagyon intenzív méregtelenítésben van, azonban a monoton mozdulatok a feszültséget is remekül oldják. A merev izmok ellazulnak.

A méz önmagában is nagyon értékes gyógyító erővel rendelkezik a cukor-, enzim-, vitamin- és ásványi anyag tartalma miatt. Fájdalomcsillapító hatása van, és képes a test energiaáramlásának harmonizálására.

Ráadásul a mézben rejlő hatóanyagok segítenek feszessé, simává és rugalmassá tenni a bőrt. A test kontúrjai karakteresebbé válnak. Az egész bőrfelület, melyen a masszázst végzik, szinte megfiatalodik.

Mézes masszázs alkalmazása a lábon.
A mézes masszázs az egész test felületen alkalmazható. Hatása rendkívüli módon fiatalítja a bőrt.

A teljes testkezelés ideje általában 60 perc. Amikor csak az egyes testrészeket masszírozzák, ahhoz elég a 20-30 perces változat. Méregtelenítő hatásán kívül emellett oldja a feszültségeket, ellazítja a megfeszült izmokat. Alkalmazzák a teljesítmény és általános jólét fokozására, megtartására is. Fájdalomcsillapító, lazító és immunerősítő hatással rendelkezik. A méz szabályozza, helyreállítja, harmonizálja a test energiaáramlását.

Üveg, csavaros tetejű mézes csupor, tölgyfa levelek, és egy mézadagoló pálcika. sötét háttér előtt.
Igazi kényeztetés a bőrnek, valódi segítség a méreganyagokkal teli sejteknek, hogy megszabaduljanak az értéktelen salakanyagoktól.

A mézes masszázs hatékonyan alkalmazható

  • nyak- váll- és hátfájdalmak esetén
  • reumatikus panaszokra
  • hólyagbántalmak
  • kimerültség esetén
  • migrén kezelésére
  • ízületi problémák kezelésére
  • izom letapadásokra
  • gyulladások csökkentésére
  • légúti problémákra, krónikus náthára
  • depresszió kezelésére
  • vérnyomási rendellenességek esetén
  • frissítésre, fertőtlenítésre, megelőzésre
  • krónikus kimerültséggel és fejfájással küszködőknek
Szőke nő élvezi, ahogyan a masszőr a hátára csorgatja a mézet.
A masszázstechnikának köszönhetően vákuum keletkezik a masszőr kezeinek mozdulatai révén, melyek beindítják a méregtelenítést.

Kinek nem ajánljuk, hogy mézes masszázst vegyen igénybe?

Kizáró okok a magas láz, akkut gyulladások és bőrproblémák. Továbbá, ha valakinek allergiája van a mézre.

A fentiek tükrében láthatjuk, hogy a mézes masszázs szintén a sepciálisabb masszázsok közé tartozik. Igénybe vételéhez szakemberre van szükség, aki ismeri a mézes masszázs szakszerű mozdulatainak titkait.

A Krémmester ebben nem tud segíteni. Azonban, ha egy kis otthoni masszázsra vágyunk, szükségünk lesz magas minőségű masszázsolajokra. Ebben viszont profik vagyunk. Válassz kedvedre az alábbi illatok közül attól függően, milyen hatást szeretnél megélni a masszázs során!

10 % KEDVEZMÉNY!

Iratkozz fel hírleveleinkre és a következő vásárlásod alkalmával 10% kedvezményben részesülsz!

Hírlevél